Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
0506 764 06 66 bilgi@oniris-horlama.com
HORLAMAYA SON... İLK GECEDEN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAR!
94% MEMNUNİYET. KANITLANMIŞ SONUÇLAR.
 • ONIRIS cihazı nasıl çalışır?

  ONIRIS®, maksimum derecede konfor ve verimlilik sağlayabilmek üzere tasarlanmış olan yenilikçi ve patentli bir mandibular ilerleme cihazıdır. Sporcular için bir ağız koruyucusu veya diş ateline benzeyen cihaz, uyku esnasında alt çenenizi öne doğru tutar... Bu şekilde de havanın gırtlaktan serbest bir şekilde geçesini sağlayarak, horlamaya ve uyku apnesine neden olan engelleri ortadan kaldırmaktadır. Bu tekniğin işe yaradığı, bir çok klinik çalışma ile doğrulanmıştır. ONIRIS®, hastalarına özel bir şekilde uyum sağlayan ve konforlu ve etkili bir ayar için hareket serbestliği sunan tek çözümdür.

  Sonuç: horlama ve uyku apnesine karşı gerçekten etkili bir çözüm. Ve yeniden keyifli ve konforlu uyku.

 • ONIRIS cihazı gerçekten etkili midir?

  Evet, ve söz vermek yerine kanıtlanmış sonuçlar sunuyoruz!

  ONIRIS mandibular ilerleme cihazı, uyku ve ENT uzmanlarının yanı sıra, diş hekimleri tarafından bir çok hastane ve klinikte test edilmiş olan tek horlama engelleyici cihazdır. Yüzlerce ve hatta binlerce Euroya dental laboratuvarlarda üretilen özel yapım cihazlarla aynı konfor ve etkinlik seviyelerini sağladığı kanıtlanmıştır. Bu testler, size anlattıklarımızın doğruluğunu garanti eder niteliktedir:

  • Söz değil, kanıt
  • Kullanıcıların %100'ünde horlama azalması
  • Kullanıcıların %83'ünde horlama sona erdi
  • Kullanıcıların %83'ünde uyku apnesi sona erdi
  • Kullanıcıların %95'inde yorgunluk sona erdi
  • Kullanıcıların %97'sinde konfor ve uyumluluk
  • Kullanıcıların %94'ü memnun

  Uyku apnesi vakalarında ONIRIS'in etkinliğini doktorunuzla kontrol etmeniz gerekmektedir.

  Temel hedefi CPAP (devamlı pozitif havayolu basıncı) tedavisini reddeden ya da bırakan 41 horlama ve ağır uyku apnesi hastası üzerinde bir ONIRIS ısıl şekilendirilmiş mandibular ilerleme cihazının etkinliğini değerlendirmek olan AP-HO (Paris kamu hastaneleri sistemi) bünyesinde prospektif, açık etiketli, kontrolsüz ve çok merkezli olarak yapılan çalışma. Hastalar 45 ila 60 gün boyunca izlenmiştir ve Fransız Sağlık Ürünleri Güvenlik Ajansı Komitesi [AFSSAPS], South Med IV Hasta Koruma Komitesi, CCTIRS (Comité consultatif sur le traitement de l’information en matière de recherche dans le domaine de la santé) ve CNIL (Fransa Veri Koruma ve Bilgi Özgürlüğü Komisyonu) tarafından onaylanan bir protokol kullanan bağımsız bir laboratuvar tarafından değerlendirilmiştir.

 • ONIRIS'in etkili olması için ne kadar süre geçmelidir

  Genellikle hemen etkili olur. Durum bu şekilde değilse kullanım kılavuzunda gösterilmiş olan cihaz ilerlemesini aşamalı olarak elde edeceksiniz.

 • ONIRIS ayarlanabilir mi?

  Evet, ONIRIS tamamen ayarlanabilir tek horlama engelleyici cihazdır. Patentli sistemi sayesinde 0'dan 15 mm'ye kadar olmak üzere 1 mm'lik hassasiyetlerle mandibular ilerleme elde edebilirsiniz. Bu nedenle bütün ihtiyaçlarınıza tamamen uygun, güvenli ve konforlu bir tedavidir. ONIRIS aynı zamanda tamamen özel bir dental etki yaratan ve ölçüleri bir kaç defa ayarlanabilen tek horlama engelleyici mandibular ilerleme cihazıdır. Bir çok klinik araştırmada konfor ve klinik etkinlik açısından horlama engelleyici cihazların dental olarak ayarlanabilmesinin önemine vurgu yapılmıştır. Hareket etmesinin engellenmesi ve diş ağrısı meydana gelmemesi için basıncın dişlere dağıtılması ve bu şekilde de cihazın bütün gece boyunca aynı yerinde kalması sağlanmaktadır. ONIRIS mandibular ilerleme cihazı ile ölçü kalitesi yüzlerce ve binlerce Euro maliyetle dental laboratuvarlarda üretilen profesyonel cihazlarla aynı kaliteye sahip olabilirsiniz.

  Son olarak ONIRIS hareketlerinize tam olarak uyum sağlar, ağzınızı açabilir ve kapatabilirsiniz, nefes alabilirsiniz, bir şeyler içebilirsiniz ve normal bir şekilde konuşabilirsiniz ve bunların hepsini yaparken cihazın konumu bozulmayacaktır.

 • ONIRIS cihazının kullanımı kolay mıdır?

  Evet. ONIRIS cihazının kullanımı son derece kolaydır. Uykudayken en yüksek konfor düzeyini sağlamanız için tasarlanmıştır. İlerleme cihazının ayarı yeniden yapılabilir ve gerekli olması halinde birkaç saniye içerisinde kolaylıkla sıfırlanabilir. Özel dental ölçülerin alınması, herhangi bir risk olmaksızın 3 dakikada gerçekleştirilebilmektedir ve gerekli olması halinde düzenlenebilir ya da sıfırlanabilir. Tam uyum sağlanması için cihaz ile birlikte verilen kılavuzdaki bütün talimatları dikkatli bir şekilde takip ediniz. Ayrıca bizimle iletişime de geçebilirsiniz; size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 • ONIRIS'i nasıl ayarlayabilirim?

  ONIRIS cihazının ayarlanması için en uygun yöntem, horlamanız geçene ve en iyi uyku kalitesine ulaşana kadar alt kısmın ilerlemesini aşamalı bir şekilde arttırmaktır.

  En düşük ilerleme düzeyiyle başlamanızı ve her 2 - 3 gecede bir milimetrelerle aşamalı bir şekilde arttırmanızı tavsiye ederiz. Kullanım kılavuzunda verilmiş olan talimatları takip edin ve sadece bir kaç gün içerisinde konforlu ve rahatlatıcı bir uykuya ulaşmanın tadını çıkartın.

 • ONIRIS cihazı çocuklar için uygun mudur?

  Hayır. Çocuğunuzun aşırı horlaması halinde nedeninin tespit edilmesi ve uygun tedavinin uygulanabilmesi için bir doktora gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bazı özel durumlarda ve tıbbi gözetim altında olmak üzere çocukların tedavisi için özel bir ağızlık kullanılabilir.

 • ONIRIS cihazımın bakımını nasıl yapmalıyım?

  Her kullanımın ardından cihazı bir diş fırçası ve macunu ile fırçalayın ve soğuk su ile durulayın. Cihazın ömrünü uzatmak için dental cihazınızı temizlemek üzere protez tabletleri de kullanabilirsiniz.

 • ONIRIS cihazı ile ağzımı açıp, kapatabilir miyim, ya da konuşabilir miyim?

  Evet.Uyuduğunuzda ağzınızı açmak ve kapatmak, örneğin yutkunmanız için vücudunuzun yapması gereken doğal hareketlerdir. Diğer cihazların çoğunun aksine ONIRIS® sayesinde tamamen hareket özgürlüğüne sahip olabilirsiniz, bu şekilde ağzınızdan normal bir şekilde nefes alabilir, konuşabilir ve herhangi bir sorun olmaksızın bir şeyler içebilirsiniz.

 • ONIRIS hangi malzemelerden yapılmıştır?

  ONIRIS, ABD'de FDA tarafından onaylanmış olan CE sertifikalı esnek biyomedikal malzemelerle tasarlanmıştır ve BPA, lateks ve silikonsuz yapısıyla uzun dönemde maksimum güvenlik sağlamaktadır. ONIRIS cihazında herhangi bir metal kullanılmamıştır, bu nedenle de paslanma, elektrolitik reaksiyon ya da bu tip malzemelerden kaynaklanan rahatsızlık riskleri bulunmamaktadır.

 • ONIRIS'in hizmet ömrü ne kadardır?

  Oniris cihazının servis ömrü yaklaşık olarak 18 aydır; bu da kendisini piyasadaki en uzun ömürlü cihazlardan biri yapmaktadır. Bu süre cihaza yaptığınız bakım, salyanızın asit oranı veya herhangi bir diş hastalığınızın olup olmadığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 • ONIRIS cihazına alışmak zor mudur?

  Hayır, bir kaç gün kullandıktan sonra hızlı bir şekilde alışacaksınız, hatta varlığını bile hissetmeyeceksiniz. Diğer mandibular ilerleme cihazlarının aksine ONIRIS ergonomik bir tasarım ve tam konfor için bir çok yeni özellik sağlamaktadır. Bu benzersiz tasarımı sayesinde herhangi bir acı ya da dental bozukluk hissetmeyeceksiniz. Ek olarak ilerleme ayarlarının benzersiz hassasiyeti sayesinde kas ağrılarını ve rahatsızlıkları en aza indirebilecek olan ayarları hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Son olarak ONIRIS® ile tamamen hareket özgürlüğüne sahip olacaksınız. Tamamen konforlu ve uyumlu bir şekilde nefes alabilecek, bir şeyler içebilecek veya doğal bir şekilde konuşabileceksiniz. İlk bir kaç gece diş ağrısı, aşırı salya veya kas gerilmeleri hissedebilirsiniz. Ancak bu durum bir kaç gün içerisinde ortadan kalkacaktır ve daha hızlı olması için kullanıcı kılavuzundaki talimatları dikkatli bir şekilde takip etmeniz tavsiye edilmektedir. Doğal olarak herhangi bir sorun ya da devamlı rahatsızlığınızın olması halinde tarafımıza bilgi veriniz; sorunu hızlı bir şekilde çözmek konusunda elimizden geleni yapacağız.

 • ONIRIS cihazının kullanımı ile ilgili sınırlandırmalar nelerdir?

  ONIRIS'i aşağıdaki durumlarda kullanmanızı tavsiye etmeyiz: alt ya da üst çenede 10'dan az diş olması, diş eti çekilmesi veya periodontal hastalıklar ve enfeksiyöz komplikasyonlar, gevşek diş, kontrol edilemeyen gag refleksi durumları.

 • Protez, köprü veya implantım var?

  Bu durum genel olarak bir sorun değildir. Ancak, implantınızın ya da kullandığınız materyallerin kaliteli olması ve kırılgan olmaması gerekir.

 • Dişçim bir tedavi uygulayacak ya da protez yerleştirecek, ne yapmalıyım?

  ONIRIS®'i talimatlarda belirtilmiş olduğu gibi yeniden ayarlamanız yeterli olacaktır. Dişçinize mandibular ilerleme cihazı kullandığınızı ve protezinizin değişmesi halinde ONIRIS cihazının kullanımına devam edip demeyeceğinizi sorunuz.

 • ONIRIS cihazının yutulması mümkün mü?

  Hayır. Uyurken cihazı yutmanız fiziksel olarak imkansızdır. Buna karşın, uyurken yaptığınız bilinçdışı herhangi bir hareketle cihazın dışarı atılması mümkün olabilir. Bu durum genellikle bir kaç hafta kullandıktan sonra meydana gelmektedir.

 • Mandibular ilerleme cihazları etkili midir?

  Bundan onlarca yıl önce yapılan klinik çalışmalara göre mandibular konumlandırma cihazları, horlama ve uyku apnesi sorunları karşısında etkilidir... Tabi ki başka tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.

  Mandibular ilerleme cihazları genellikle Amerika, Avrupa, Japonya Uyku Kuruluşları vs. tarafından horlama ve uyku apnesi sorunları için önerilen ilk tedavi yöntemi olmaktadır.Ancak bir mandibular ilerleme cihazının etkili olması için azı özelliklere sahip olması gerekmektedir:

  • Acı ve dental hareketlerin engellenmesi için çok hassas dental ölçüm
  • İlerleme cihazının 0 - 15 mm arasında doğru bir şekilde ayarlanması ve maksimum konfor sağlanması
  • Nefes almak, bir şeyler içmek ve doğal bir şekilde konuşabilmek için tam hareket özgürlüğü
  • Kullanımının kolay olması, yeniden ayarlanabilmesi veya sıfırlanabilmesi

  ONIRIS size kaliteli bir uyku sunmak ve konforlu ve rahat geceler temin etmek için bu özelliklerin hepsine sahip olan tek horlama engelleyici cihazdır.

  Orta ve yüksek derecelerde uyku apnesi sorunları için. Uyku apnesi vakaları için reddetme durumlarında ya da devamlı pozitif basınç makinelerinin kullanılmasının gerekli olduğu hallerde mandibular ilerleme cihazları önerilmektedir. Uyku apnesi vakaları için doktora başvurulması gerekmektedir.

3200 TL Tanışma Kampanyası
Rahat uykuyu uygun fiyat ile yakalama fırsatı!
Siparişleriniz ve müşteri bilgileriniz 128-bit SSL ile korunmaktadır.
Sipariş Ver

ONIRIS SAS tarafından üretilen ve horlama ve uyku apnesi sorunlarına karşı gösterilen Birinci Sınıf tıbbi bir cihaz olan ONIRIS. Kullanmadan önce talimatları dikkatli bir şekilde okuyunuz. Önerileri için doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Bu tıbbi cihaz sağlık düzenlemelerine uygundur ve bu düzenlemelerin gerektirdiği CE işaretlerine sahiptir.